دفاع از پایان نامه

دفاع پایان نامه

دفاع پایان نامه و رموز یک دفاع بی نقص از پایان نامه

دفاع از پایان نامه مهمترین مساله ایست که دانشجویان پس از تکمیل پایان نامه با آن درگیراند. اغلب میخواهند پس از مشقت های فراوان در طول نگارش و انجام پایان نامه، مزد زحماتشان را با نمره بالا بچشند. برخی سربلند و خوشحال از جلسه دفاع خارج میشوند و بعضی ها با ناراحتی !

اگر شما هم میخواهید جز دسته اول باشید لازم است به معلوماتتان در این زمینه بیافزایید و از تجربه دیگران نهایت استفاده را ببرید. تز فروم در قالب مطالب مفید سعی دارد با توجه به زمینه کاری خود، دانشجویان را با این قسمت آشنا سازد و به آنها کمک کند تا بهترین نمره را اخذ نمایند.

پس برای یادگیری ابتدا یک لیوان چای یا قهوه برای خود بیاورید و با صبر و حوصله این مطالب را بخوانید و از راهنمایی های ما برای دفاع از پایان نامه استفاده کنید.

برای راهنمایی در زمینه دفاع از پایان نامه، ما این مطالب را دسته بندی کرده ایم. هر قسمت را با دقت بخوانید و پس از خواندن هر قسمت درباره آن یک دقیقه تمرکز کنید و در ذهن خود این مطالب را با فضای دانشگاه و اساتید خود مجسم کنید. سپس با خلاقیت خود سعی کنید نقشه راهی ترسیم کنید. اگر پس از این مرحله توانستید یک یادداشت از تخیلات بردارید تا انتهای کار نزد خود نگاه دارید.

ضمنا قبلا از بیان دسته بندی ها و توضیحات، ابتدا توصیه هایی دارم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

توصیه های ما برای دفاع پایان نامه

بدترین چیزی که باعث میگردد در دفاع از پایان نامه به مشکل بر بخورید استرس است. سعی کنید این را از خود دور کنید و فکر نکنید به آن. هرچقدر استرس شما زیاد باشد داوران میفهمند که شما معضلی دارید و یا پایان نامه شما دارای نقص است. یا اصلا ممکن است حواس آنها را پرت کنید و از مطالب شما سر در نیاورند. از بروز حرکت های یکنواخت که بیانگر استرس است خودداری کنید. مثلا دائما با دست حرف نزنید. یا با دستان خود ور نرید(بازی نکنید). اصلا لزومی ندارد که استرس داشته باشید. برای اینکه به عمق این حرف پی ببرید میخواهم خاطر ای از دوران کنکور خودم برایتان عرض کنم تا بفهمید که استرس معنایی ندارد.

من سال 86 برای کنکور خودم را آماده کردم. دقیقا همان سالی که فارق التحصیل شدم و فکر میکنم اواخر خرداد 86 بود که امتحاناتم تمام شد و پس از حدود یک ماه تا کنکور فاصله داشتم. با وجود اینکه رشته مهندسی شرکت کردم و موفق هم شدم ولی دقیقا از 2 ماه قبل از کنکور برای آن آماده شدم. زمانی که میخواستم امتحانات خرداد شرکت کنم شروع درس خواندنم بود و پس از پایان امتحانات تا کنکور درس خواندن را ادامه دادم. مجموعا دو ماه.

روز کنکور شد و وقتی به آزمون رسیدم دیدم کلی از خانواده ها دارند فرزندانشان را ریکاوری میکنند و هرکسی در کنار خانواده خود داشت از استرس می مرد. من خنده ام گرفته بود و با خود میگفتم مگر کنکور چیست که اینها اینقدر بزرگش کرده اند؟! یکی آب می پاشید به روی صورت بچه اش و دیگری داشت مواد قندی و مغذی به دهان فرزندش میداد. من مبهوت شده بودم. از صحبت های اطرافیانم متوجه شدم که آنها روز قبل هم داشتند مسیر خانه تا محل کنکور را از راه های فرعی و اصلی رفته اند تا به مشکل بر نخورند.! خلاصه ما تنهایی اومدیم و رفتیم کنکور را دادیم و تمام. بدون هیچگونه استرسی. خدارو شکر با دو ماه درس خواندن توانستم دانشگاه دولتی روزانه در شهر تهران رشته مهندسی عمران قبول شوم و اصلا نفهمیدم استرس و امثال آن چیست؟ پس شما هم اگر در روز دفاع پایان نامه دچار استرس شدید این مطلب را بیاد بیاورید که من چطوری خودم را درگیر استرس نکردم و عمران قبول شدم.

دسته بندی مطالب برای دفاع از پایان نامه

 1. روزهای قبل از دفاع از پایان نامه، سلامتی جسمی تان را کنترل کنید و مراقب بروز بیماری باشید.
 2. قول و قرارهایتان را کنسل کنید
 3. به لباس و پوشش روز دفاع بیاندیشید و آنرا آماده کنید.
 4. کارهای ریلکسیشن را انجام دهید.
 5. با خانواده تمرین کنید.
 6. روز آخر را فقط استراحت کنید.
 7. زمان دفاع را طوری تنظیم کنید تا داوران در آن زمان بالاترین انرژی و تمرکز را داشته باشند.
 8. روز دفاع با روحیه و صلابت وارد شوید و آنرا حفظ کنید.
 9. بر روی صحبت کردن و تن صدا کار کنید و در دفاع آنرا کنترل کنید.
 10. از حاشیه حرف زدن بدور باشید و زمان را مدیریت کنید.
 11. سعی کنید فایل ها و اطلاعات را در دو فلش مموری به همراه داشته باشید.
 12. صحبت هایتان را بخش بندی کنید و برای هر کدام زمان مناسب ارایه دهید. (ایرادی ندارد که از مطالب و سرفصل های مهم صحبت هایتان یاداشت برداری کرده و درون یک برگه کوچک (به اندازه کف دست) آنها را یادداشت کنید تا دچار فراموشی نشوید. این کار اصلا ایراد ندارد. همانا که شخصیت های بزرگ کشور همچون رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای هم در تمام مراسم هایشان از روی یادداشت سخن میگویند)

این مراحل دوازده گانه را اگر رعایت کنید مطمعنا کلی از راه را رفته اید و باقی آن به نوع ارایه مطالب شما بستگی دارد. البته شش دسته دیگر وجود دارد که ما این را بهمراه 20 دقیقه توضیحات تکمیلی در قالب مشاوره به دانشجویان ارایه میدهیم. دوستانی که احساس میکنند به توضیحات بیشتری نیاز دارند از طریق تماس با پشتیبانی تقاضای مشاوره نمایند تا برایتان این مشاوره را ترتیب دهیم تا با اطمینان 100% به جلسه دفاع بروید .

البته اگر این مطالب را بدقت انجام دهید میتوانید دفاع خوبی داشته باشید. در ادامه مقاله به بررسی و تحلیل مطالب دسته بندی شده می پردازیم و تا انتهای بحث با هم خواهیم بود.

 

دفاع از پایان نامه - 5.0 out of 5 based on 4 votes
افزودن نظر

انجمن پایان نامه یکی از موسسه های مشاوره و انجام پایان نامه است که به یاری خداوند متعال توانسته در عصر اطلاعات از طریق اینترنت خدمات جامعی به دانشجویان در زمینه پایان نامه، مقاله و پروپوزال در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارایه دهد. یکی از دلایل اشتیاق مشتریان برای سفارش خدمات به ما اطمینان از کیفیت و غنای کارهای تحویلی است. چون این موضوع را جز رسالت خود میدانیم که بایستی محتوای ناب تحویل مشتریانمان دهیم. به همین خاطر است که در انتخاب مجریان و همکاران بسیار حساسیم و با افرادی که خواسته یا ناخواسته از محتوای کپی استفاده میکنند، مماشاتی نداریم. مهمترین دستاورد ما اعتماد شما عزیزان است که به لطف این دستاورد موفق به تکمیل سه هزار پایان نامه شده ایم. رسالتمان را در کنار اعتماد شما ادامه خواهیم داد.

انجمن پایان نامه - مجری مشاوره و انجام پایان نامه - طراحی توسط دپارتمان طراحی سایت انجمن پایان نامه استفاده از محتوا با ذکر تزفروم بلامانع است

جستجو در سایت

لطفا امتیاز دهید:

به این صفحه

به این سایت